mesa-parts

Jméno: Ivan Pulchart
Post: IT Administrátor
Firma: Mesa parts s.r.o.

Profil klienta:

Jsme předním výrobním partnerem technologických firem působících na celém světě pro výrobu rotačních soustružených dílů a montážních celků vycházejících z těchto dílů. Společnost Mesa Parts s podniky v Lenzkirchu (Německo) a v Náchodě (Česká republika) na zakázku vyvíjí a vyrábí rotační soustružené díly podle nejnáročnějších požadavků. Sázíme na komplexní řešení, dlouhodobý vývoj, flexibilitu a neustálé zlepšování.

Vyjádření klienta:

„V tuto chvíli jsme schopni komplexně realizovat celý proces správy IT majetku prostřednictvím jednoho modulárního nástroje bez nutnosti dalších vazeb.“

Výchozí situace:

Papírová a elektronická evidence softwarových licencí v podobě několika sešitů v MS Excel. Nevýhodou byla neúplnost a poměrně velká členitost, časová náročnost a nespolehlivost.

Průběh implementace:

Vlastní realizace byla rozložena do tří oddělených projektových fází. První fázi tvořila nejnáročnější část celého projektu. Soustředila se na shromáždění a manuální evidenci veškerých dostupných dokladů, tj. především faktur a softwarových licencí. Součástí bylo i velmi podstatné sestavení interních pravidel k legálnímu zacházení s užívaným softwarem. Z konkrétních důvodů však byl tento úsek završen manuálním vytvářením orientačních reportů o instalovaném softwaru ke každému klientskému počítači (v AuditPro se tyto reporty nazývají specifikační listy). Výsledkem byl sice orientační souhrn o instalovaném softwaru, ovšem doplněný o prokazatelný a zcela přesný seznam softwarových licencí, podpořený nově deklarovanými interními postupy k legalitě užívaní softwaru. Tento zcela inovační postoj a konkrétní hmatatelné výsledky nám výrazně přispěly k oslovení managementu a nastartování druhé fáze. Tou byla implementace AuditPro 4.6. K rozhodnutí nasadit nástroj AuditPro přispěla poměrně rozsáhlá znalost konkurenčních produktů, které oproti zmíněnému nástroji postrádají některé významné vlastnosti. Hlavními klíčovými argumenty pro výběr AuditPro je jeho modularita a komplexnost skloubená v jednoduchosti, zdůrazněná svojí přesností a flexibilitou poskytovaných výsledků. Za zmínku stojí výběr z několika metod sběru dat, pro nás velmi podstatný modul Majetek či velmi přehledné vizuální zpracování. Instalace k naší velké spokojenosti proběhla bez větších problémů během dvou dnů. Následovalo manuální doplnění nasbíraných dokladů k softwarovým licencím, což představovalo dodatečnou, přibližně dvoutýdenní práci. Odměnou nám byl ucelený a velmi kvalifikovaný přehled o instalovaném softwaru. Poslední fázi projektu představovala implementace modulu Majetek. Jejím doplněním jsme získali dlouho očekávaný přehled o evidenci majetku, a co je velmi podstatné, navázaný ke stávajícím údajům auditovaných zařízení. Jako přidanou hodnotu celého systému osobně považuji rozšířenou funkcionalitu o prvek inventarizace majetku. Jedná se o integrovanou funkci inventury prostřednictvím čárových kódů. Tato vlastnost nám umožnila zkrátit a zpřesnit proces fyzické inventury z řádu dnů do řádu hodin. S přihlédnutím ke všem vlastnostem aplikace mohu nyní směle konstatovat, že jsme v tuto chvíli schopni komplexně realizovat celý proces správy IT majetku prostřednictvím jednoho modulárního nástroje bez nutnosti dalších vazeb.

Co se změnilo:

Nejenom že došlo k výraznému zefektivnění a urychlení celého procesu řízení majetku IT, ale zároveň byla i snížena potřeba personálních kapacit na tuto správu. Významnou měrou projekt současně přispěl k rozšíření veřejného povědomí mezi koncovými uživateli o potřebě používání legálního softwaru.

Závěr – resumé:

Nasazení Software Asset Managementu není jen pouhou instalací AuditPro, ale je souborem ucelených systémových kroků a opatření, které napomáhají k zcela transparentní a efektivní správě softwaru, resp. řízení majetku IT. AuditPro, jako jeden z nejlepších produktů na našem trhu, k tomu bezesporu přispívá.

Parametry:

Počet počítačů: 67
Realizační tým: Miloš Kábrt - IT Manažer, Ivan Pulchart – IT Administrátor
Rok realizace: 2006

Vyzkoušejte AuditPro

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 8.9 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 8.9

Certified for Windows 8

w-8

AuditPro, jako jedna z prvních softwarových aplikací v ČR, splnilo všechny certifikační podmínky a úspěšně prošlo testem k získání loga „Compatible with Windows 8".

Další naše ocenění

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

AuditPro 8.9 Final Release uvolněn!   Stáhnout AuditPro 8.9 Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Mluví o nás

AuditPro Mobile Client

google-play-store-logo 

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies