cmss

Jméno: Jaromír Říha
Post: IT manager
Firma: Českomoravská stavební spořitelna, a.s.
Profil klienta: Oblast podnikání - Stavební spoření

Vyjádření klienta:

„Když potřebujeme vědět, tak víme, co máme, kde to máme a zda to potřebujeme.“

„AuditPro je dobře ovladatelný a dobře graficky zpracovaný nástroj. Nezdržuje uživatele při práci, SW i HW audit probíhá současně, vše zajišťuje pouze jeden klient (který se navíc na auditovaném PC nemusí instalovat). Softwarový i hardwarový test byl na testovaných 250 PC 100% úspěšný.“

Výchozí situace:

Softwarovým managementem se naše společnost začala intenzivně zabývat přibližně před rokem. Hlavním důvodem bylo získání komplexního přehledu o současném stavu vybavení, umístění počítačů a periferií a také informací o uživatelích. Konečným cílem pak byla optimalizace investic do výpočetní techniky a zjednodušení správy softwaru.

Důvody pro pořízení auditovacího nástroje:

V první řadě nás čekala inventarizace počítačové sítě. Provádět softwarový audit bez auditovacího nástroje v organizaci našeho typu ale téměř nelze. Sběr dat o jednotlivých počítačích na oddělených pracovištích je třeba provádět dálkově (detekce hardwaru i softwaru) a musí být absolutně spolehlivá, aby nebylo nutné provádět kontrolu osobně. Práce s evidencí softwaru a plánování dalšího rozvoje IT vyžaduje množství speciálních výstupů a statistik. Získávání a zpracování vstupních údajů můžeme s ohledem na pracovní vytížení našich správců IT věnovat jen velmi omezené množství času - všechny procesy tedy musí být prováděny maximálně automatizovaně. Důležité jsou pravidelné kontroly změny stavu na jednotlivých počítačích, aby byla data stále aktuální.

Nasazení auditovacího nástroje:

Konkurenční produkt, který jsme pro audit zpočátku používali, se při testování jevil jako vyhovující, ač nepříliš komfortní. Sběr dat a jejich zpracování bylo velice zdlouhavé. Detekce instalovaného softwaru byla úspěšná pouze ze 75 %, detekce hardwaru dokonce jen na 30 %. Importovaná data již z databáze nešla odstranit. Ovládání programu bylo poměrně nepřehledné. Sběr dat ze vzdálených počítačů vyžadoval zbytečně vysoká přístupová práva.

Přechod na systém AuditPro:

Nabídku na testování AuditPro jsme získali v září 2003. Tentokrát jsme systém prověřovali na větším množství počítačů. AuditPro je přehledný, dobře ovladatelný a dobře graficky zpracovaný nástroj. Nezdržuje uživatele při práci, softwarový i hardwarový audit probíhá současně, vše zajišťuje pouze jeden klient (který se navíc na auditovaném PC nemusí instalovat). Softwarový i hardwarový test byl na testovaných 250 PC 100% úspěšný. Namísto zajišťování kvality výstupů se tedy můžeme věnovat výsledkům jako takovým. Po úspěšném testu jsme se rozhodli produkt zakoupit a nasadit jej do ostrého provozu. Data, která jsme měli k dispozici z konkurenčního produktu, jsme do nového systému nepoužili, neboť práce s dosavadní databází byla velmi komplikovaná a celý systém sběru dat byl založen na odlišném způsobu identifikace jednotlivých počítačů. První kompletní SW a HW audit provedený systémem AuditPro na našich PC proběhl opět až na několik málo výjimek bez problémů, a produkt tak splnil naše očekávání.

Shrnutí:

Nabídka zvýhodněného upgrade z podobného systému na AuditPro nám umožnila nejen znovu zvážit investice do auditovacího systému a přejít na skutečně vyhovující, ale přinesla okamžitě další úspory v podobě času našich zaměstnanců, který má pro nás možná větší hodnotu než finanční investice.

Parametry:

Počet počítačů: 650
Realizační tým: Martin Štěpán, specialista IT; Esil Raji, specialista IT
Výchozí situace: Realizace softwarového managementu, nevyhovující softwarový nástroj.
Řešení: Přechod z jiného auditovacího nástroje na AuditPro.
Rok realizace: 2003

Vyzkoušejte NOVÉ AuditPro 11

Stáhněte si a vyzkoušejte plnou verzi AuditPro 11 pro 5 počítačů zcela zdarma!

Stáhnout AuditPro 11

Vyzkoušejte ServiceDesk!

Vyzkoušejte AuditPro ServiceDesk ONLINE. Zcela zdarma!

Přihlásit se do ServiceDesku

Kontaktujte nás

AuditPro centrum

Boleslavská 199,

293 06 Kosmonosy

 

Tel.: +420 326 711 711
Fax: +420 326 711 742

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Ocenění CEE Partner of the Year

ms-partner

truconneXion získalo s AuditPro opakovaně prestižní ocenění Partner roku pro střední a východní Evropu od společnosti Microsoft v oblasti efektiní správy licencí a řízení IT.  

Další naše ocenění

AuditPro 11 Release Candidate uvolněn!   Stáhnout AuditPro 11  Spočítat cenu

Kontakt

AuditPro centrum
Boleslavská 199, Kosmonosy
PSČ 293 06

 

Tel.: +420 326 711 711
Email.: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 1991 - 2017 truconneXion a.s. Vytvořeno v UNISMINI | Pravidla ochrany osobních údajů a pravidla využívání cookies